Změna linky Oleo-Mac Sparta 25

Oleo-Mac Sparta vyžínače trávy

Benzínové křovinořezy řady Sparta od známé značky Oleo-Mac vynikají vysokou spolehlivostí, inteligentním výběrem komponentů a vynikající kvalitou provedení. Každý model Sparta se vyznačuje stabilitou v různých provozních podmínkách a vysokou rezervou výkonu. Díky tomu jsou křovinořezy Oleo-Mac Sparta ideální pro intenzivní hubení velkých plevelů na velkých plochách.

Dnes slavnou italskou značku Oleo-Mac založil v roce 1972 Ariello Bartolli. Společnost se již od svého založení zabývá vývojem vysoce kvalitního zemědělského vybavení. Společnost tak nejen vytvořila vlastní vysoce kvalitní stroje, ale také aktivně rozšířila a propagovala svou značku po celém světě. Díky efektivní politice se italskému výrobci podařilo během více než 20 let koupit kontrolní podíly 30 menších společností a úspěšně je sloučit do jednoho průmyslového holdingu.

Dnes je Oleo-Mac intenzivním výrobcem kultivátorů, benzínových a elektrických řetězových pil, sekaček na trávu a dalších zařízení. Řada benzínových vyžínačů Sparta si zaslouží zvláštní pozornost. Od svých protějšků na trhu se liší stabilitou při proměnlivém a trvale vysokém zatížení, snadnou údržbou a dlouhou životností. Další velkou výhodou je poměrně nízká cena křovinořezu Oleo-Mac Sparta. Díky tomu si může každý zahrádkář pořídit kvalitní italské vybavení.

Seřízení karburátoru u vyžínače trávy Oleo-Mac Sparta 25

Strunovou sekačku Oleo-Mac vyrábí stejnojmenná italská společnost, která se zabývá výrobou vysoce kvalitního vybavení pro úpravu zahradních pozemků. Exportováno do celého světa.

Sekačka na trávu Oleo-Mac TR92E je lehká elektronická sekačka, která se snadno ovládá a skladuje. Dokáže sekat trávníky a odstraňovat trávu kolem plotů, stromů a keřů. Motor o výkonu 1100 W je umístěn na horní straně, což zabraňuje stříkající vodě na motor při práci na trávníku.

Chladicí otvor na motoru není ucpaný. Motor je chráněn proti přehřátí tepelným relé. Výložník je vyroben z hliníku, což přispívá k nízké hmotnosti zařízení. Žádná rez na sekačce.

Vyvážená konstrukce se závěsným popruhem, který snižuje zatížení rukou obsluhy. elektrickou strunovou sekačku používají nejen muži, ale i dámy a dokonce i starší lidé. Automatická cívka uvolňuje konec vlasce v souladu s pohybem sekačky.

Řezací nástavce. nástavce pro vyžínače. Výklopná rukojeť. Hřídel je pevná a zakřivená. Elektronický motor.

Benzínové sekačky Oleo-Mac se používají pro delší sečení na větších plochách. Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25. lehká a výkonná, zvládne posekat měkkou mladou trávu i pařezy.

Tento model patří do luxusní třídy. Vybaven dvoutaktním spalovacím motorem. Je vybaven speciálním systémem karburátorového čerpadla, který usnadňuje spuštění vyžínače trávy. Benzínové vyžínače jsou určeny pro zahradní práce a jsou to robustní a spolehlivé stroje.

Oleo-Mac sparta.Přetékání paliva a žádný volnoběh

Sekačka je vybavena systémem tlumení vibrací pro snížení nepohodlí obsluhy. Robustní benzinový motor vyvíjí vysoký točivý moment i při nízkých otáčkách. Duralová tyč je opatřena bronzovými kluznými ložisky, takže převodový hřídel nevibruje.

Hřídel je vyrobena z oceli, aby byla zajištěna strukturální integrita. Pro nastavení nože může sekačka sekat tvrdou trávu a keře. Válec je potažen nikosilikem. Při časté údržbě a dodržování pokynů k údržbě vydrží sekačka až 4 výměny pístů.

Součástí sady je šňůra pro strunovou sekačku a tříčepelový nůž na sekání rákosu a tvrdých stonků. Odstředivá spojka chrání motor v případě krátkého zastavení otáčení lopatek. Palivový systém „Primer“ zajišťuje rychlý start vyžínače po doplnění paliva nebo po delší odstávce.

Snadný přístup ke vzduchovému filtru pro snadnou údržbu. Vylepšená rukojeť umožňuje nastavit počet otáček motoru, eliminuje náhodné stisknutí startovacího tlačítka, v nouzových situacích umožňuje rychlé vypnutí motoru.

READ  Jak upravit výšku dveří do místnosti

Materiál hliníkového výložníku. Výkon motoru 1 litr.С. Objem palivové nádrže. 0,75 l. Objem válce. 25,4 cm³. Benzínový dvoutaktní motor.

Oleo-Mac TR92E elektrická strunová sekačka používá sekací zařízení. strunová hlava. Hřídel ohebná, zakřivená, neskládací. Materiál: hliník. Rukojeť je vyrobena ve tvaru smyčky.

 • Výkon. 0,9 kW.
 • Napětí. 230V.
 • Tloušťka čáry. 1,6 mm.
 • Výška výložníku. 22 mm.
 • Elektronický motor. 0,9 kW.
 • Rozměry. 157x28x13 cm.
 • Hmotnost. 3,5 kg.

Pro křovinořezy Oleo-Mac SPARTA 25, SPARTA 250 T, EFCO STARK 25. PŮVODNÍ

Sekačka na trávu Oleo-Max Sparta 25. Přístroj funguje perfektně a úhledně zastřihuje trávu v oblasti přední verandy. Snadná ovladatelnost.

Používáme Oleo-Mac Sparta 25. Pracuje tiše, seká trávu bez odpadu, funguje i při odstraňování keřů.

Řada sekaček na trávu Oleo-Mac

Řada sekaček s pojezdem Oleo-Mac má dvě kategorie. elektrické a benzínové.

Elektrické sekačky na trávu

Elektrické sekačky Oleo-Mac jsou vhodné pro sekání trávníků do 800 metrů čtverečních. Všechny jsou bez vlastního pohonu, takže mají kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.

 • G 38 P Li-ion je jediná akumulátorová sekačka pro malé plochy (do 300 m2). M), energie z baterie vystačí až na hodinu a půl práce.
 • K 35 P. stroj s plastovým krytem, vhodný pro trávníky do 300 m². м.
 • Model K 40 P je zvětšenou kopií svého předchůdce, ale motor je výkonnější, takže dokáže sekat větší plochu, až 550 m². м.
 • Řadu elektrických sekaček doplňují modely G 44 PE COMFORT PLUS a G 48 PE COMFORT PLUS s ocelovým krytem, které jsou určeny pro trávníky do 800 m². м. Řada 48 má větší motor a zvětšuje šířku sečení na 46 cm, což usnadňuje sekání trávníků.

Vezměte prosím na vědomí! Společnost Oleo-Mac nabízí v akumulátorových třídách také elektrické vyžínače, křovinořezy a řetězové pily.

Benzínové sekačky na trávu

Elektrické pohony nejsou praktické pro plochy větší než 1 000 metrů čtverečních. Benzínová sekačka Oleo-Mac nemá v této třídě alternativu.

Tlačné sekačky G 44 PK COMFORT PLUS a G 44 PB COMFORT PLUS s přibližně stejnými parametry, ale s motory Emak a Briggs Stratton. Tyto stroje s ocelovým krytem mohou sekat trávníky o rozloze až 1 000 m2. м.

oleo-mac, sparta

Sekačky ALLROAD PLUS řady 4 jsou vybaveny velkými koly pro lepší mobilitu v terénu a mulčovacím systémem se 4 žacími ústrojími. G 48 TK otevírá tuto řadu pro plochy do 1 800 metrů čtverečních. G 48 TBXE a G 48 TBR. TBXE je vybaven elektrickým startérem.

Další zvětšování sečené plochy vyžaduje vyšší výkon motoru a vyšší hmotnost, takže výkonová škála pokračuje u sekaček na hliníkovém podvozku. Pro pozemky do 2200 m2. m vyvinutá řada MAX ALLROAD ALUMINIUM. Oba modely. 48 TK a MAX 48 TBX. které se liší typem motoru, se vyznačují spolehlivostí a bezpečností.

Důležité! Objem benzinové nádrže u modelů sekaček s karburátorem je dán maximální dobou nepřetržitého provozu stroje. Před doplněním paliva nechte motor alespoň 30 minut vychladnout

Seřízení karburátoru u modelu Oleo-Mac Sparta 25

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25

 • Výkon / kapacita. 1,0 л.С. 0,8 kW / 25,4 cm3
 • Ťukněte na položku Jít na hlavu. 2,40 mm (130 mm)
 • Křížový řezák. 255 mm se 3 lopatkami
 • Suchá hmotnost. 6,2 kg

Sparta 25 user control Sparta 25 náhradní díly detail

Sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25 s nejvyšším výkonem, kvalitou života a ergonomií. Za zmínku stojí zejména to, že instalace přídavných ložisek, včetně kloubového motoru a hnacího hřídele, vedla k výraznému snížení vibrací, které nemohou neovlivnit produktivitu a kvalitu práce. Křovinořezy se upevňují pomocí popruhu na batoh a jsou vybaveny dvojitou rukojetí pro řízení jízdního kola. Oleo-Mac Sparta 25 zohledňuje všechny připomínky svých předchůdců, a to je. Je nainstalován palivový primer a systém snadného startování. Spojka byla navíc optimalizována tak, aby výrazně snížila zatížení hnacího hřídele. Standardní výbava zahrnuje žací hlavu s automatickým posuvem, tříčepelový nůž a deflektor, který zabraňuje vystřelování větviček a trávy do stran.

Výkonný a robustní motor (1 l.С. / 0,8 kW). Malý a lehký motor s lesklým poniklovaným válcem (obr.1). Kovaný ocelový klikový hřídel a ojnice. Elektrické zapalování zaručuje vysoký výkon, snadné uvedení do provozu a dlouhou životnost (obr.1). Obsluha křovinořezů Sparta 25 je snadná i pro méně zkušené uživatele řetězových pil. Přítomnost „PRIMER“ („A“ Obr.2), který se podobá směsi karburátoru, umožňuje nastartovat motor s menším úsilím (obr.2). Zapalovací svíčka je umístěna na dosah ruky: k čištění a výměně zapalovací svíčky není potřeba žádné nářadí. navzdory ochraně proti vyhoření je potřeba pouze klíč na zapalovací svíčku. Velká palivová nádrž umožňuje dlouhý autonomní provoz a jednoduchá sekačka splňuje příslušné předpisy: Ergonomicky tvarovaná rukojeť spojuje všechny ovládací prvky: páku plynu, spínač startování a zastavení (obr.5), má bezpečnostní zarážku na pedálu plynu („B“ obr.4), který zabraňuje náhodnému zrychlení. Odstředivá spojka s kluznými bloky potaženými kluznou vrstvou, navržená tak, aby odolala dlouhodobému provozu (obr.5). Přenosová trubka (Ø26 pro SPARTA25), vyrobená ze 100% duralu, zaručuje dobrou odolnost proti nízké hmotnosti. Palivová nádrž chráněná proti náhodnému nárazu („C“ obr.6). Snižuje vibrace na minimum díky :. 5 samomazných pouzder umístěných uvnitř převodové trubky („D“ obr.7). Tlumič zrychlení na krytu motoru. Antivibrace na opěrce řídítek (pouze SPARTA25) „E“ Obr.8) Ohebný skříňový hřídel (SPARTA 25TR) z oceli se speciálním pláštěm po celé délce („F“ obr.9) zabraňuje nepříjemným vibracím obsluhy a prodlužuje životnost stroje. Průhledná palivová nádrž umožňuje snadnou kontrolu hladiny paliva. Na rukojeti je také upevnění kabelového svazku (funkce pro SPARTA25TR).

READ  Oleo-Mac Sparta 25 se nechce spustit

Seřízení karburátoru u vyžínače trávy Oleo-Mac Sparta 25

Vyžínače plevele Oleo-Mac vyrábí italská společnost, která se zabývá výrobou vysoce kvalitních produktů pro péči o zahradu. Výrobky společnosti se vyvážejí do několika zemí světa.

Oleo-Mac TR92E je lehká elektronická sekačka, která se snadno ovládá a skladuje. Zařízení dokáže sekat trávníky, odstraňovat trávu kolem plotů, stromů a keřů. Motor o příkonu 1100 W je umístěn nahoře, takže při sekání trávy na motor nestříká voda.

Chladicí zásuvka motoru není zablokovaná. Motor je chráněn proti přehřátí tepelným relé. Žací hřídel je vyrobena z hliníku, což zajišťuje nízkou hmotnost. Žádná rez na sekačce.

Vyvážená konstrukce se závěsným popruhem, který snižuje zatížení rukou obsluhy. elektrickou strunovou sekačku používají nejen muži, ale i dámy a dokonce i starší lidé. Automatická cívka včas uvolní konec vlasce.

Řezací zařízení. nástavce k vyžínačům. Výklopná rukojeť. Hřídel je pevná a zakřivená. Elektronický motor.

Benzínové vyžínače Oleo-Mac se používají pro dlouhé sečení na velkých plochách. Oleo-Mac Sparta 25 je lehký a výkonný model, který dokáže sekat měkkou mladou trávu a křoviny.

oleo-mac, sparta

Tento model patří do luxusní třídy. Jednotka je poháněna dvoutaktním spalovacím motorem. Je vybaven speciálním systémem karburátorového čerpadla pro snadné spuštění sekačky na trávu. Benzínové vyžínače jsou určeny pro práci na zahradě, jsou robustní a spolehlivé.

Oleo-Mac sparta.Příčina přetečení paliva a volnoběžných otáček

Sekačka je vybavena systémem tlumení vibrací, který zajišťuje pohodlné pracovní prostředí pro řidiče. Robustní benzinový motor má velký točivý moment i při nízkých otáčkách. Duralová hřídel je osazena bronzovými kluznými ložisky, která zabraňují vibracím hřídele převodovky.

Hřídel vyrobená z oceli pro větší pevnost. Žací lišta dokáže prosekat tvrdou trávu a křoví. Válec má niklový povlak. Při častých kontrolách a v souladu s pokyny k údržbě vydrží sekačka až 4 výměny pístů.

Součástí dodávky je strunová sekačka a tříčepelový nůž na sekání trávy a tvrdých stébel. Odstředivá spojka chrání motor v případě zastavení žacího ústrojí. Palivový systém „Primer“ zajišťuje rychlý start vyžínače po natankování nového paliva nebo po delší odstávce.

Vzduchový filtr je snadno přístupný, což usnadňuje servis. Vylepšená rukojeť umožňuje nastavit počet otáček motoru, eliminuje náhodné stisknutí startovacího tlačítka, v kritických situacích umožňuje rychlé vypnutí motoru.

Materiál tyče: hliník. Výkon motoru. 1 litr.С. Objem palivové nádrže. 0,75 litru. Objem válce. 25,4 cm³. Benzínový dvoutaktní motor.

Vyžínač trávy Oleo-Mac TR92E používá řezací zařízení. vyžínací nástavec. Ohebná, zakřivená hřídel, nelze demontovat. Materiál tyče: hliník. Rukojeť je vyrobena ve tvaru smyčky.

 • Výkon. 0,9 kW.
 • Napětí. 230V.
 • Tloušťka čáry 1,6 mm.
 • Průřez tyče. 22 mm.
 • Elektronický motor o výkonu 0,9 kW.
 • Rozměry. 157x28x13 cm.
 • Hmotnost. 3,5 kg.
READ  Jak řezat otevření okna v cihlové zdi

Pro křovinořezy Oleo-Mac SPARTA 25, SPARTA 250 T, EFCO STARK 25. PŮVODNÍ

Zakoupená sekačka na trávu Oleo-Mac Sparta 25. Přístroj funguje perfektně a úhledně seká trávu na louce před verandou. Dobrá manévrovatelnost.

Používáme Oleo-Max Sparta 25 pro zahradnictví. Pracuje tiše, seká trávu bez zanechání zbytků, vyčistí i keře.

Řetězová pila Oleo-Mac GS 35. možnosti nářadí

Malá přenosná pila patří k domácímu zahradnickému nářadí amatérské třídy. Nejprve byla navržena pro drobné domácí práce, jako je nařezávání malých polen a řezání suchých a ztrouchnivělých větví.

Oleo-Mac 35 je vybaven spolehlivým benzínovým motorem se značkovým japonským karburátorem a přepracovaným systémem tlumení vibrací. Základna motoru obsahuje nárazuvzdornou železnou klikovou hřídel, která je schopna roztočit hlavu pily na otáčky přibližně 9000 ot/min.

Pro nouzové zastavení řetězu v případě neočekávaných událostí je tento model Oleo-Mac vybaven spolehlivou setrvačnou brzdou. Napínání řetězu otáčením šroubu. Je chráněn plastovým krytem odolným proti nárazu, který po sejmutí umožňuje obsluze opravit mechanismus.

Mezi vlastnosti této přenosné řetězové pily patří:

 • výkon průmyslového motoru. 2 l. с.;
 • Objem palivové nádrže/nádržky na mazání řetězu. 360/260 ml;
 • Montážní délka 35 cm doporučená značkou;
 • hmotnost. 4,7 kg.

Mazání instalovaných pilových kotoučů zajišťuje olejové čerpadlo s nízkým opotřebením, které je plně automatické a spolehlivé.

Užitečná videa

V této sekci najdete videa, ve kterých majitelé elektrických vyžínačů ukazují, jak vyjmout cívku nebo cívku a jak vyměnit vlasec pro samotný vyžínač.

Některé stroje v těchto videích jsou vybaveny benzinovými motory, ale způsob demontáže/instalace cívky a výměny struny je stejný jako u elektrických sekaček.

Výměna hlavy vlastníma rukama na elektrickém vyžínači Bosch:

Jak sejmout hlavu a vyměnit vlasec u strunové sekačky BlackDecker GL716:

Jak odstranit naviják s vlascem na příkladu modelu Huter get-600:

oleo-mac, sparta

Jak vyjmout a vyměnit hlavu vlasce (cívku) ve stroji RYOBI:

Další doporučení

Při výběru benzinového vyžínače je třeba vzít v úvahu řadu dalších parametrů.

 • Typ motoru / pohonu. Toto je hlavní cena a specifikace vyžínače trávy. Čtyřtaktní motor se používá v profesionálních modelech s vyššími náklady a hmotností. Dvoutaktní motor je pro většinu aplikací dostačující, ale vyžaduje směs benzínu a oleje ve správném poměru. Pokud jde o pohon, zařízení s kovovým kabelem je méně účinné než zařízení s přímou hřídelí.
 • Objem nádrže. Čím vyšší je nastavení, tím méně často je třeba během provozu doplňovat vodu. Zde je však třeba vzít v úvahu výkon a „žravost“ motoru a vyšší celkovou hmotnost.
 • Řezná část. Řezání vegetace speciálními lopatkami nebo rybářským vlascem. Ten má kratší životnost, ale střihací šňůra je bezpečnější. Čepele jsou vhodnější pro řezání husté vegetace, dokonce i tenkých stromů.
 • Filtr. Tento prvek vyžaduje pravidelnou kontrolu a čištění. Je důležité, aby byl snadno přístupný pro výměnu. Některé modely mají opakovaně použitelné filtrační vložky, které lze v pravidelných intervalech umývat a sušit.
 • Typ pozastavení. Pro časté používání jsou první volbou vyžínače s batohovým závěsem. Pak lze výrazně snížit zatížení zad.
 • Obálka. Kryt by měl být nejlépe pevný a pružný a měl by mít kovové desky na obou stranách.
 • Upevnění palivové nádrže. Kovové spojovací prvky jsou robustnější než plastové
 • Kryt žací hlavy. Doporučují se modely s kovovým prvkem, protože poskytují lepší ochranu před kameny a mají delší životnost.

Výše uvedené hodnocení vám umožní rychle vybrat benzínový vyžínač pro váš dům nebo chatu a ušetřit čas při hledání správného nástroje.

Tento seznam obsahuje pouze nejlepší modely z hlediska ceny a kvality, které si od uživatelů vysloužily především pozitivní hodnocení.

Pokud však chcete, můžete si stroj vždy vyzvednout „sami“ podle doporučení uvedených v článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS